Punktem docelowym wycieczki był teatr „Bagatela” i spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Wspaniała obsada aktorska (w tym także role dziecięce), dekoracje w kilku odsłonach, muzyka, światła i atmosfera teatru urzekły dzieci.
W wolnym czasie uczestnicy wycieczki zwiedzili Rynek, Sukiennice oraz pomnik A. Mickiewicza. Wiele radości przysporzyły dzieciom gołębie, które z ufnością jadły z ich rąk, siadały na głowach i ramionach.
Korzystając z faktu, iż w miesiącu listopadzie zwiedzanie Wawelu jest bezpłatne, cała grupa stawiła się więc na Zamku Królewskim. Uczniowie zwiedzili królewskie komnaty, zbrojownię oraz skarbiec naszych przodków.
Pełni wrażeń, swoistych emocji z żalem opuszczali Kraków. Do domów wrócili późnym wieczorem.
U. Lasak