W sobotę 8 grudnia br. na Łęczyńskim ringu toczyły się imponujące zmagania pięściarskie XIV Międzynarodowego Meczu Bokserskiego ,,Barbórka 2012” , między Reprezentacją Niemiec prowadzoną przez trenera Jana Dregera z TV ALZEY oraz Reprezentacją Polski zgrupowaną w KS Gwarek Łęczna prowadzoną przez trenera Bolesława Charendarza .
Przy licznie zapełnionej sali zawody obserwowali przedstawiciele Polskiego Związku Bokserskiego ,OZB Lublin, przedstawiciele władz samorządu wojewódzkiego,powiatowego oraz Burmistrz Miasta.
Z naszego klubu trener Patalita wystawił do walk 3 zawodników : Marcina Marcinkowskiego , Damiana Nowaka i Damiana Kaszubę .
Marcin Marcinkowski spotkał się w ringu z bardzo dynamicznym i silnym zawodnikiem -Bisenor Nurschan wicemistrzem Niemiec.Marcin walkę wygrał jednogłosnie3:0.
Damian Nowak walczył z Ivanem Freidenberg przeciwnika pokonał zdecydowanie 3: 0 .
Freidenberg jest aktualnym akademickim mistrzem Europy i wicemistrzem Niemiec
Damian Kaszuba trafił na najsilniejszego zawodnika reprezentacji gości - mistrza Niemiec- Ansora Magomedowa. Walka ta wielokrotnie przerywana burzliwymi oklaskami została uznana za remisową i najpiękniejszą walkę meczu.
W naszym mieście na leczeniu sanatoryjnym przebywa -Józef Grudzień - Duma Powiatu Buskiego; Złoty Medalista -Mistrz Olimpijski w boksie z Tokio z 1964 r.Wielki Mistrz darząc nasz klub szczególnym sentymentem nie próżnuje i po zabiegach - nieodpłatnie prowadzi treningi z naszymi pięściarzami (Gimnazjum Samorządowe nr 1 - od godz 16:00 w każdy poniedziałek, środę i piątek ) Treningi prowadzone są na bardzo wysokim poziomie.
Mistrzowi młodzież i Zarząd składają gorące podziękowania .
Medal, szabla i przecięcie wstęgi
BMUKS ,, RING” Busko-Zdrój po uzgodnieniu z donatorem postanowił w dniu 14 grudnia br, o godz. 14:00 w SG nr 1 w Busku Zdroju, w ramach podziękowania za opiekę nad naszym klubem oraz 5 letnią dobrą i wzorcową współpracę przekazać Panu Andrzejowi Skuberze dyr.Gimnazjum nr 1 medal wywalczony w 1964 przez Pan Józefa Grudnia Medal Olimpijski z Tokio.
Po uroczystym przekazaniu Medalu Olimpijskiego nastąpi wręczenie Szabli Legionów zdobytej w Busku-Zdroju przez nasz klub walczący w składzie Polskiej Reprezentacji Klubów Gwardyjskich w dniu 25 listopada 2012. Spotkanie zakończy uroczyste przecięcie wstęgi i sparing bokserski na nowo oddanym podłogowym ringu bokserskim w salce boksu w SG nr 1 ul.Grotta 3
Wigilia Bokserska
Uroczysta Wigilia Bokserska odbędzie się w dniu 19 grudnia br o godz 18:00 w świetlicy PSS Społem przy D.H. "Zenit" Plac Zwycięstwa. Zapraszamy sponsorów, członków Klubu i zawodników z rodzicami.
Zgłoszenia do udziału w Uroczystej Wigilii przyjmujemy do dnia 17 grudnia godz 10:00. tel 606 811 860 Sekretarz Klubu -Mariusz Karczewski
Zarząd BMUKS "Ring"