Szkoła Podstawowa w Małogoszczy zwycięzcą konkursu 'Śniadaniowa Klasa'
2012-12-07 11:14:13

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Małogoszczy im. 24 lutego 1863 Roku pokonali blisko 530 szkół z całej Polski i zdobyli tytuł Złotej 'Śniadaniowej Klasy' w ogólnopolskim konkursie 'Śniadaniowa Klasa'. Praca została nagrodzona za ciekawe przedstawienie, w postaci 'filmu' na dwóch rozwijanych rolkach, oraz duży walor edukacyjny.


Tegoroczna, ogólnopolska edycja konkursu okazała się wielkim sukcesem. Ilość nadesłanych prac jest imponująca. 9 500 uczniów z całej Polski przygotowało zdrowe, drugie śniadanie w klasie wspólnie
z nauczycielami. Posiłek poprzedzony był lekcją na temat zdrowego odżywiania.

Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów. Wybranie najlepszych trzech prac okazało się zbyt trudne, dlatego postanowiliśmy dodatkowo przyznać 10 wyróżnień – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, organizator konkursu „Śniadaniowa Klasa” – Prace, oprócz waloru edukacyjnego, cechowały się różnorodną formą przedstawienia. Otrzymaliśmy zarówno prezentacje multimedialne, albumy ze zdjęciami, jaki książki kucharskie, plakaty, obrazy czy  prace przestrzenne. Dzieci pokazały, że przygotowanie śniadania może sprawiać wiele przyjemności, a posiłek jest smaczny, kolorowy i zdrowy.

malogoszcz1.jpg

malogoszcz2.jpg


Po długich i burzliwych obradach, jury Konkursu, postanowiło nagrodzić tytułem „Złotej Śniadaniowej Klasy” uczniów z Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 Roku w Małogoszczy. Nagrodą jest wyjazd do parku tematycznego oraz dofinansowanie w wysokości 10 000 zł na doposażenie sal czy stołówki.
Tytuł Srebrnej „Śniadaniowej Klasy” otrzymuje klasa ze Szkoły Podstawowej nr 56 im. Charles de Gaulle'a w Poznaniu. Oprócz pomysłowo wykonanej, ponad metrowej książki, uczniowie poczęstowali przygotowanym przez siebie drugim śniadaniem kolegów i koleżanki z gimnazjum i liceum. Zwycięska klasa otrzymuje karnety na basen, a szkoła 8000 zł na doposażenie sal.
Tytuł Brązowej „Śniadaniowej Klasy” otrzymuje klasa ze Szkoły Podstawowej nr 96 w Warszawie za oryginalny pomysł przedstawienia pracy w postaci drewnianego kucharza naturalnej wielkości z ręcznie zrobioną książką kucharską. Laureaci otrzymują  bilety do kina oraz dofinansowanie w wysokości 4000 zł na doposażenie szkoły.


Natomiast wyróżnienie otrzymują:
1)    Klasa ze Szkoły Podstawowej nr 124 z Krakowa pod opieką p. Aliny Jarockiej.
2)    Klasa ze Szkoły Podstawowej nr 243 z Warszawy pod opieką p. Agnieszki Więdlak
3)    Klasa z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy pod opieką p. Barbary Reich i Agnieszki Grzybowskiej
4)    Klasa z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie po opieką p. Elżbiety Strzeleckiej
5)    Klasa ze Szkoły Podstawowej nr 27 z Krakowa pod opieką p. Agnieszki Klupy
6)    Klasa ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Oławie pod opieką Magdaleny Gachowskiej
7)    Klasa ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie pod opieką p. Teresy Olszewskiej-Koń
8)    Klasa z Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach Opolskich pod opieką Małgorzaty Ptak
9)    Klasa ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku po opieką Barbary Kuśpit
10)  Klasa ze Szkoły Podstawowej nr 182 im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”  w Łodzi pod opieką Renaty Kanwiszer

Więcej informacji oraz lista wszystkich laureatów i wyróżnionych na stronie: www.sniadaniowaklasa.pl







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12888