Reorganizacja struktur Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie
2012-12-03 14:27:37

W ramach reorganizacji struktur Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie z dniem 1 grudnia 2012 roku zostanie zlikwidowany Posterunek Policji w Złotej oraz Działoszycach. Mimo zmian organizacyjnych mieszkańcy będą mieli nadal zapewniony kontakt z dzielnicowym właściwym dla danego rejonu. Policjanci będą dostępni pod numerami telefonów alarmowych 997 lub 112 całą dobę.

Proces reorganizacji obejmuje całe województwo świętokrzyskie, a w tym powiat pińczowski. Jednym z założeń reorganizacji jest to, by na bazie oczekiwań społecznych, zapewnić całodobową służbę patrolową w miejscach, gdzie do tej pory funkcjonował posterunek i skrócić czas dotarcia na zgłaszaną interwencję. Więcej mobilnych patroli w terenie to poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Na terenie naszego powiatu od dnia 1 grudnia 2012 roku zostanie zlikwidowany Posterunek Policji w Złotej. Natomiast Posterunek Policji w Działoszycach zostanie przekształcony w Komisariat Policji. W związku z tą zmianą w rejonie gminy Działoszyce zostanie skierowana do służby większa ilość funkcjonariuszy.

W gminie Złota powstanie punkt przyjęć interesantów, gdzie dzielnicowy będzie spotykał się ze społeczeństwem dwa razy w tygodniu: w poniedziałek w godz. 8.00-12.00 oraz w czwartek w godz. 13.00-16.00.







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12866