W Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury w środę 28 listopada został zaprezentowany spektakl „Wołanie o miłość” w reżyserii Bożeny Szatkowskiej-Mostek.
W przedstawieniu wystąpili uczniowie pińczowskich szkół: Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1 z zespołem Karmelek oraz dziewczęta z zespołu tanecznego Prestiż, działającego przy PSCK.
Cieszyło się ono sporym zainteresowaniem młodzieży, która wspólnie z twórcami widowiska próbowała odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd w dzisiejszym świecie tyle zła. Myślą przewodnią spektaklu był „Hymn o miłości” świętego Pawła. Wspólnie uznano, że receptą na zło i problemy egzystencjalne współczesnego człowieka jest miłość bez miary.