Zakończyły się prace budowlane północnej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej nr 78. W czwartek 29 listopada Kielecki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad złożył wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie użytkowania tej drogi.
Muszą ją sprawdzić służby odpowiadające za bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz inspektor budowlany. Jeśli zostanie wydane zezwolenie, kierowcy będą mogli korzystać z drogi już w połowie grudnia. Budowa obwodnicy, która miała zakończyć się 31 października, została przedłużona z powodu odkryć archeologicznych i problemów z przebiegiem linii światłowodowej pod jednym z wiaduktów.

Źródło: www.jedrzejowpolnocnaobwodnica.pl
Koszt całej inwestycji to 250 mln złotych, z czego na 186,8 mln wyceniono prace budowlane. 100 mln złotych stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego „Rozwój Polskie Wschodniej”.
/KR/