Złote Gody w Gminie Nowy Korczyn (fotoreportaż)
2012-11-27 13:23:51


Sobota, 24 listopada, była ważnym dniem dla trzynastu par małżeńskich z terenu gminy Nowy Korczyn, które w tym roku świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Obok kwiatów i życzeń wszystkie pary otrzymały medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.










Odznaczenia nadane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wręczył wójt gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja w asyście przewodniczącego Rady Gminy Pawła Kulika. Honory gospodarza uroczystości pełniła Małgorzata Kaszowicz – Gzyl, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Uroczystość uświetnił występ uczniów Zespołu Szkół w Nowym Korczynie oraz koncert zespołu „Złota Jesień” z Buska Zdroju.

zlote_gody_2012_29.JPG

Medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczeni zostali:

1.    Janina i Jan Boduchowie z Brzostkowa
2.    Alina i Roman Dudkowie z Nowego Korczyna
3.    Regina i Edward Grochalowie z Nowego Korczyna
4.    Stefania i Czesław Jackowscy z Piasku Wielkiego
5.    Marianna i Jan Jaroszkowie z Nowego Korczyna
6.    Danuta i Henryk Konieczni z Brzostkowa
7.    Zofia i Jan Markowie ze Starego Korczyna
8.    Zofia i Stanisław Misterkowie z Nowego Korczyna
9.    Helena i Tadeusz Pawelcowie z Badrzychowic
10.  Alicja i Daniel Pietrzykowie z Pawłowa
11.  Józefa i Henryk Stojkowie z Grotnik Małych
12.  Stanisława i Krzysztof Strachowie z Błotnowoli
13.  Leokadia i Zdzisław Wesołowscy z Podzamcza










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12829