Uczniowie oraz nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Pińczowie dbają o naturalne środowisko, mają świadomość tego, że to właśnie oni są za to środowisko odpowiedzialni.
Dlatego też wszyscy przyłączyli się do akcji zbierania pustych tuszy, kartridżów, zamienników, pustych tonerów od drukarek laserowych i drukarek atramentowych.
Szkoła odstawia puste pojemniki do Firmy Pryzmat w Kielcach, otrzymane pieniądze wpłacane są na książeczkę SKO. Uczniowie nie wyrzucają zużytych baterii do kosza, a oddają je do firmy Reba. W zamian otrzymuję pomoce na lekcje biologii. Tylko brać przykład.