Więcej pieniędzy z Funduszu Pracy
2012-11-21 20:45:01

Województwo Świętokrzyskie dostanie w 2013 roku 126,7 mln złotych z Funduszu Pracy na realizację programów łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizację zawodową. To prawie 40 mln złotych (45,8 proc) więcej niż w tym roku.


Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa dotyczący ustalenia „Kryteriów podziału środków Funduszu Pracy dla samorządów powiatowych na finansowanie w 2013 roku programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych zadań fakultatywnych”.

pieniadze01.jpg 


Najwięcej pieniędzy przeznaczone zostanie na staże, prace interwencyjne oraz roboty publiczne.
Wśród kryteriów tych wskazane są m.in. wskaźnik płynności rynku pracy (napływu i odpływu bezrobotnych), stopa bezrobocia według stanu na 30 września 2012 r., udział w ogólnej liczbie bezrobotnych osób do 25 roku życia i po 50-tym roku  życia oraz mieszkających na terenach wiejskich.

Decyzję w sprawie przyjęcia uchwały określającej kryteria podziału środków Funduszu Pracy dla samorządów powiatowych podejmować będą radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. 

 /UM/

 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12799