Z inicjatywy Wójta Gminy Nowy Korczyn, Zarządu Gminnego OSP w Nowym Korczynie oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku Zdroju Kazimierza Ścibiło w dniach 3 i 17 listopada br. odbyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Nowy Korczyn.
Wykładowcami szkolenia, które odbyło się w remizie OSP w Nowym Korczynie, byli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Busku Zdroju.
Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo - gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu, podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.
Szkolenie dla kilkudziesięciu druhów z jednostek OSP z terenu gminy Nowy Korczyn zakończone zostało egzaminem składającym się z części teoretycznej i praktycznej.






