Szkolenie podstawowe strażaków - ratowników OSP
2012-11-19 18:14:41

Z inicjatywy Wójta Gminy Nowy Korczyn, Zarządu Gminnego OSP w Nowym Korczynie oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku Zdroju Kazimierza Ścibiło w dniach 3 i 17 listopada br. odbyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Nowy Korczyn.



Wykładowcami szkolenia, które odbyło się w remizie OSP w Nowym Korczynie, byli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Busku Zdroju.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo - gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu, podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Szkolenie dla kilkudziesięciu druhów z jednostek OSP z terenu gminy Nowy Korczyn zakończone zostało egzaminem składającym się z części teoretycznej i praktycznej.


 straz_1.jpg

 straz_2.jpg

 straz_3.jpg

 straz_4.jpg

 straz_5.JPG

 straz_6.JPG

 straz_7.jpg

Anna Nowak












https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12780