94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczyście obchodzono w Stopnicy. W sobotni wieczór 10 listopada mieszkańcy gminy spotkali się w Gminnym Centrum Kultury, gdzie odbył się koncert zespołów „Konsonans” i „Pacanowianie”.
Wspólnym śpiewom i wspominaniu towarzyszyły dźwięki akordeonu.
Niedzielne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele p.w. Piotra i Pawła. Po mszy wszyscy zgromadzili się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Wójt Ryszard Zych odczytał okolicznościowe przemówienie.
Zebrani pod pomnikiem wysłuchali również pieśni legionowych, które wykonał chór „Cantores Stopnicensis”.