11 listopada w Stopnicy
2012-11-16 12:05:22

94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczyście obchodzono w Stopnicy. W sobotni wieczór 10 listopada mieszkańcy gminy spotkali się w Gminnym Centrum Kultury, gdzie odbył się koncert zespołów „Konsonans” i „Pacanowianie”.


Wspólnym śpiewom i wspominaniu towarzyszyły dźwięki akordeonu.

stopnica_10listopada001.jpg 

stopnica_10listopada002.jpg 

stopnica_10listopada003.jpg 

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele p.w. Piotra i Pawła. Po mszy wszyscy zgromadzili się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Wójt Ryszard Zych odczytał okolicznościowe przemówienie.

stopnica_11listopada001.jpg 

stopnica_11listopada002.jpg 

stopnica_11listopada003.jpg 

Zebrani pod pomnikiem wysłuchali również pieśni legionowych, które wykonał chór „Cantores Stopnicensis”.






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12756