Zatrzymana za kradzieże
2012-11-14 18:24:56

Buscy policjanci zatrzymali 37-letnią mieszkankę powiatu staszowskiego, którą podejrzewają o kradzież pieniędzy i biżuterii. Za takie przestępstwo została przewidziana kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.



W piątek rano policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy. Ze zgłoszenia wynikało, że mieszkance Buska-Zdroju, z domu skradziono około 2500 złotych. Na miejsce niezwłoczne zostali skierowani stróże prawa. Krótko po zdarzeniu mundurowi zatrzymali podejrzewaną o to przestępstwo. Okazała się nią być 37-letnia mieszkanka powiatu staszowskiego.

Do zatrzymania doszło na terenie ogródków działkowych w południowej części miasta. Jak się okazało kobieta znana była policjantom z podobnej wcześniejszej przestępczej działalności. Skrupulatna praca śledczych pozwoliła ustalić, że zatrzymana ma także na swoim koncie inną kradzież, do której doszło pod koniec października tego roku. Z niezamieszkałego domu usytuowanego w jednej z miejscowości na terenie gminy Busko-Zdrój, skradziono wówczas srebrną i złotą biżuterię o wartości około 1750 złotych.

Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Złożyła już wyjaśnienia w tych sprawach. Zostały wobec niej zastosowane środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego. Za kradzież w kodeksie karnym została przewidziana kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12749