Szesnastu wspaniałych
2012-11-12 10:08:57

Szesnastu najlepszym uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjalnych prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój, 8 listopada br. wręczone zostały „Stypendia Burmistrza". Spotkanie otworzyła gospodyni uroczystości Jolanta Maj naczelnik wydziału oświaty buskiego ratusza, ciepło witając przybyłych gości.


W imieniu burmistrza Waldemara Sikory głos zabrał zastępca Henryk Radosz, który skierował do obecnych stypendystów oraz ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół słowa uznania, podkreślając, że na sukces dzieci i ich podejście do obowiązków składają się takie czynniki jak: talent do nauki oraz wytężona praca dziecka, a także zaangażowanie nauczycieli i dyrekcji oraz wychowanie wyniesione z rodzinnego domu. Gratulacje złożyli stypendystom wszyscy trzej burmistrzowie, życząc dalszych sukcesów, równie wysokich wyników w nauce w trwającym roku szkolnym i satysfakcji z rezultatów swojej pracy.

stypendysci.jpg



A oto wyróżnieni stypendyści, którzy w roku szkolnym 2011/2012 otrzymali najwyższą średnią:

  • Nikola Santiago – uczennica klasy III Samorządowego Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju,
  • Natalia Charczuk – uczennica klasy II Samorządowego Gimnazjum Nr 2 w Busku-Zdroju (ZPO Nr 1 w Busku-Zdroju),
  • Ewa Mierzwa – uczennica klasy III Samorządowego Gimnazjum w Podgajach,
  • Sylwia Grabińska – uczennica klasy III Samorządowego Gimnazjum w Zbludowicach (ZPO w Zbludowicach),
  • Izabela Ryś – absolwentka Szkoły Podstawowej Nr 1 w Busku-Zdroju (ZPO Nr 1 w Busku-Zdroju),
  • Paulina Niciarz – absolwentka Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku-Zdroju,
  • Filip Mączyński - uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 3 w Busku-Zdroju,
  • Patrycja Skotnicka – absolwentka Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie,
  • Krystian Bracisiewicz – absolwent Szkoły Podstawowej w Kamedułach,
  • Ewelina Skwark – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Kołaczkowicach,
  • Monika Król – uczennica klasy V Szkoły Filialnej w Kostkach Dużych,
  • Paulina Kmiecik – uczennica Szkoły Podstawowej w Siesławicach,
  • Filip Kawecki – uczeń klasy V Szkoły Filialnej w Słabkowicach,
  • Julia Gręda – absolwentka Szkoły Podstawowej w Szańcu (ZPO w Szańcu),
  • Julia Świstek – absolwentka Szkoły Podstawowej w Szczaworyżu,
  • Natalia Durlik – absolwentka Szkoły Podstawowej w Zbludowicach (ZPO w Zbludowicach).


Tekst i fot. EHR


Źródło: busko.pl






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12727