Sprawozdanie z XXVIII sesji Rady Gminy
2012-11-12 08:55:53

XXVIII sesja Rady Gminy Nowy Korczyn odbyła się 8 listopada 2012r. w
Urzędzie Gminy przy ul. Buskiej. Uczestniczyli w niej radni, sołtysi jak
również zaproszeni goście:



Wójt Paweł Zagaja, Sekretarz Gminy Józef Boduszek, Skarbnik Gminy Joanna Parlak, Komendant Straży Gminnej Zbigniew Percik oraz radny powiatowy  Krzysztof Wojtaś.   Obradom przewodniczył Przewodniczący RG Paweł Kulik.

DSC07248.JPG


W sprawozdaniu z działalności między sesjami pan Wójt poinformował, że zgodnie z podjętą na poprzedniej sesji uchwałą złożono zamówienie  na zakup pompy wytwarzającej podciśnienie w sieci kanalizacyjnej oraz kondensatora  służącego do wyeliminowania energii biernej występującej na przepompowni ścieków co wpłynie na obniżenie kosztów zakupu energii. Ponadto podpisano umowę z WFOŚ na usuwanie azbestu z terenu Gminy Nowy Korczyn w 2012r. oraz przy współpracy z Gminnym Zarządem OSP i PSP zorganizowano I etap szkolenia podstawowego dla druhów. Ogłoszono przetarg na termomodernizacje Ośrodka Zdrowia w Nowym Korczynie, którego rozstrzygnięcie nastąpi 12 listopada br.

DSC07254.JPG


Po pozytywnym rozpatrzeniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosku Gmina Nowy Korczyn otrzymała dotację w wysokości 100 tys. zł na remont stacji uzdatniania wody uszkodzonej w wyniku powodzi w 2010r. W związku z tym Rada Gminy podjęła stosowną uchwałę dokonując zmian w budżecie Gminy. Ponadto przyjęto do budżetu środki z tytułu dotacji celowej na dofinansowanie w 80% stypendiów socjalnych dla uczniów oraz zabezpieczono wkład własny na te świadczenia.

DSC07258.JPG


W wolnych wnioskach  głos zabrał pan Komendant Straży Gminnej Zbigniew Percik przedstawiając informację z działalności swojej jednostki. W swoim wystąpieniu szczególną uwagę zwrócił na występującą w  lasach plagę dzikich wysypisk oraz na piratów drogowych stanowiących zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Poinformował o przeprowadzonej wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym akcji „Bezpieczna szkoła”, podczas której Straż Gminna wraz z patrolem policji kontrolowała bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkół. W wyniku tych działań stwierdzono wzmożony ruch oraz niestosowanie przepisów przez wielu kierujących. W związku z tym policja poszerzyła katalog miejsc, w których ustawiany będzie fotoradar. Komendant  zaapelował przy tym o ostrożną i bezpieczną jazdę szczególnie w okolicach szkół.

DSC07260.JPG 

Monika Kulczyk

Obsługa Rady Gminy




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12725