Pani Joanna Żelezik, mieszkanka miejscowości Wywły w gminie Słupia Jędrzejowska, już wkrótce otrzyma protezę modułową uda. 7 listopada została zamknięta zbiórka publiczna na zakup protezy, zebrano całą potrzebną sumę czyli osiemdziesiąt dwa tysiące pięćset złotych.
Zbiórkę od 20 sierpnia do 7 listopada, na podstawie zezwolenia Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, przeprowadziła Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” z siedzibą w Jędrzejowie.
W sumie zebrano siedemdziesiąt pięć tysięcy pięćset złotych sześćdziesiąt dwa grosze. Pani Joanna Żelezik otrzymała również refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia w kwocie 2800 zł, zakup w kwocie 4200 dofinansowało również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie.
/KR/
Czytaj również artykuł: Ruszył Błękitny Promyk Nadziei dla chorej Joasi z Wywły