Ślubowanie strzelców
2012-11-07 17:04:13

11 listopada o godzinie 18 w kościele p.w. NPNMP w Busku-Zdroju odbędzie się uroczystość ślubowania strzeleckiego. Strzelcy drużyny JS 2121 Związku Strzeleckiego „Strzelec” działającej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju do ślubowania przystąpią po raz pierwszy, mimo że drużyna działa już od 6 lat.


Swoją obecność na uroczystości zapowiedział m.in. inspektor Daniel Woś. Nie zabraknie delegacji drużyny ze Staszowa, harcerzy, a także Żuawów Śmierci.

Na tę specjalną okazję z Kielc zostanie przywieziony sztandar Związku Strzeleckiego. To bardzo ważna chwila w życiu każdego strzelca. 

„Wobec Boga, własnego sumienia oraz wszystkich Strzelców,
wstępując w szeregi Związku Strzeleckiego „Strzelec”,
przyrzekam i ślubuję (…)”.

 

 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12707