We wtorek 6 listopada funkcjonariusze świętokrzyskiej policji zatrzymali dziewięć osób podejrzewanych o przyjmowanie korzyści majątkowych. Wśród zatrzymanych jest 54-letni ordynator Szpitala Powiatowego w Jędrzejowie, którego w środę przesłuchiwano.
Mężczyzna usłyszał zarzuty 27 przypadków przyjęcia korzyści majątkowych. Ośmiu osobom postawiono zarzuty wręczenia korzyści majątkowych. To przede wszystkim emeryci i renciści, którzy za lepszą opiekę płacili drobnymi kwotami.
Jak informuje Grzegorz Dudek rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji sprawa ma charakter rozwojowy. Dyrektor jędrzejowskiego szpitala Jarosław Wójcicki zapewnia, że szpital pracuje bez problemu.
/KR/