XVII Międzynarodowy Turniej Pięściarski im. Bronisława Kubickiego. (video) 2012-11-02 09:41:25
W dniach 26-28.10.2012 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się bardzo silnie obsadzony XVII Międzynarodowy Turniej Pięściarski im. Bronisława Kubickiego.
W turnieju wystąpili i nasi zawodnicy najwyższe trofeum – Złoty Medal w kategorii kadetów waga 57 kg zdobył Marcin Marcinkowski, drugie miejsce i Srebrny Medal po zaciętej walce z utalentowanym zawodnikiem Starachowickiego Stara Aleksandrem Boroniem zdobył Artur Zielonka.
Brązowe medale wywalczyli:
Wiktor Sator kat. Młodzik 40kg
Patryk Głuch kat. Kadet 57kg
Mateusz Ściubisz kat.Młodzik 65kg
Kamil Lamczyk kat.Junior 69kg
Jakub Kapałka kat Junior 81kg
W zawodach nie wystąpili nasi najlepsi zawodnicy – młodzieżowcy: Damian Nowak i Damian Kaszuba.
W tym roku turniej był bardzo ciekawy a kolorytu walkom dodawały również występy doskonale przygotowanych pięściarzy Ukrainy-kraju gdzie boks stoi na bardzo wysokim Europejskim poziomie.
Turniej ten był jednocześnie eliminacjami do Pucharu Polski Kadetów gdzie do pierwszej ósemki w swojej kategorii wagowej zakwalifikował się nasz pięściarz -Marcin Marcinkowski.
Zobacz video z walki: 57 kg Marcin Marcinkowski (Ring Busk-Zdrój) - Adam Kozieł (Star Starachowice) 3:0