Umowa na usuwanie azbestu podpisana
2012-10-31 17:59:18


W dniu 30 października wójt gminy Paweł Zagaja podpisał z Wojewódzkim
Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach umowę
dotyczącą dofinansowania zadania „Realizacja programu usuwania i
unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest z terenu gminy Nowy
Korczyn”. Mieszkańcy, którzy zgłosili się z wymianą pokrycia dachu w
2012 roku będą mieli w 85% pokryte koszty zdjęcia i utylizacji
materiałów zawierających azbest.





Wybrana w ramach zapytania ofertowego firma EKO Busko-Zdtrój z Mikułowic zaoferowała najniższą cenę za demontaż, transport oraz utylizację, wynoszącą 7, 88 zł za m2 brutto.
Przykładowo mieszkaniec gminy przy 100 m2 wymiany i utylizacji azbestu zapłaci w 2012 roku na podstawie podpisanej umowy z Urzędem Gminy 15% kosztów tj. ok 120 złotych. Pozostała część, tj. 670 zł brutto, pokryta zostanie ze wspomnianego dofinansowania.

/Serwis Informacyjny UG/






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12654