W Samorządowym Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie stało się już tradycją, że podczas akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej odbywa się również uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz otrzęsiny.
W każdym roku otrzęsiny mają inny charakter. Tym razem były to „otrzęsiny konkursowe”, polegające na rywalizacji uczniów w następujących konkurencjach: prezentacja klasy w sposób ciekawy, oryginalny i śmieszny, przebranie klasy i rozgrywki sprawnościowe. Konkurs prezentacji klasy wygrała klasa Ia. W pozostałych konkurencjach wszyscy okazali się zwycięzcami.
Otrzęsiny i akademię przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem wychowawców: Barbary Gajdy, Faustyny Judy i Barbary Witkoś.


/Serwis Informacyjny UG/