Buscy kryminalni ustalili i zatrzymali 28-letnią mieszkankę gminy Busko-Zdrój, którą podejrzewają o kradzieże z włamaniami. Ustawodawca za takie czyny przewidział karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
Na początku października tego roku policjanci otrzymali sygnał o kradzieży z włamaniem do jednego z buskich sklepów mięsnych. Przybyli na miejsce zdarzenia mundurowi, zastali panujący wewnątrz nieład. Śledczy ustalili, że skradziono pieniądze w kwocie około 1400 złotych, monitor LCD oraz telefon komórkowy. Jak się później okazało usiłowano się także włamać do budynku jednego z buskich przedszkoli.
Kilka dni później stróże prawa dostali sygnał o włamaniu do apteki, z której pod osłoną nocy skradziono pieniądze w kwocie około 1600 złotych. Skrupulatna praca buskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania podejrzewanej o te przestępstwa kobiety. Okazała się nią 28-letnia mieszkanka gminy Busko-Zdrój. Po zatrzymaniu trafiła do policyjnego aresztu. Złożyła już wyjaśnienia w tej sprawie. W ostatni piątek zostały wobec niej zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji.
Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nie działała sama. Zatrzymanie pozostałych sprawców jest już tylko kwestią czasu. Konsekwencją kradzieży z włamaniem może być 10-letni pobyt w więzieniu.
Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl