Tym, którzy dziś rano spojrzeli za okno ukazał się biały, śnieżny krajobraz. Ulice, chodniki i drzewa i trawniki w Busku pokrył biały puch. Prognozy się sprawdziły i posypało w całej Polsce. Do nas śnieg dotarł dopiero dziś w nocy.
Kiedyś to były zimy...
..tak mawiają ci co pamiętają te z lat 50-tych i 70-tych XX wieku. Mróz w granicach -30 stopni Celsjusza gdzie drzewa pękały, a śniegu było tyle, że chcąc wydostać się z domu trzeba było wykopywać tunele, bo zasypane było na blisko 2 metry. Jaka będzie tegoroczna zima? Mamy nadzieje, że nie poskąpi uroku grudniowym świętom...
Radość dla dzieci - problem dla kierowców.
Najwięcej radości z przyjścia zimy jak zawsze mają dzieci: sanki, ślizgawki, lepienie bałwana - z tym się im kojarzy ta pora roku.
Dla rodziców, przede wszystkim tych zmotoryzowanych to problem. Trzeba wcześniej wyjść z domu, odśnieżyć auto i, o ile nie będzie problemu z uruchomieniem silnika, wolniej i bardziej ostrożnie jechać do pracy.
Bez opon zimowych ani rusz...
Doświadczeni kierowcy wiedzą, że przy niskich temperaturach powietrza droga hamowania samochodu na oponach zimowych jest o wiele krótsza niż na letnich. Fachowcy są zgodni, że należy zmienić opony letnie na zimowe wówczas, gdy średnia temperatura spada poniżej 7 st. Celsjusza. Dlatego o wymianie opon na zimowe warto pomyśleć jak najszybciej.
Czytaj więcej: Czas zmienić opony - gdzie to zrobić?
/red/