118 delegatów na zjazd wybrało Zbigniewa Bońka na nowego prezesa PZPN. Startowało pięciu kandydatów: Stefan Antkowiak, Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Zdzisław Kręcina i Edward Potok.
Boniek wygrał w drugim głosowaniu otrzymując 61 głosów. Kolejni kandydaci otrzymali: Potok - 27, Kosecki - 15, Kręcina - 13. "Zibi" zastąpi na stanowisku poprzedniego prezesa Grzegorza Lato.

foto: www.pzpn.pl
Zbigniew Boniek (ur. 3 marca 1956 w Bydgoszczy) – były polski piłkarz, trener, działacz sportowy, biznesmen. Przez krótki okres selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej. Jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy w historii. Należy do grona stu najlepszych piłkarzy w historii światowej piłki nożnej wg FIFA (ranking, ułożony w 2004 r., obejmował tylko piłkarzy żyjących). Uczestnik 3 turniejów finałowych mistrzostw świata – Argentyna 1978, Hiszpania 1982 (3. miejsce), Meksyk 1986 (łącznie 16 meczów i 6 goli). Zdobywca Pucharu Europy w 1985, Pucharu Zdobywców Pucharów w 1984 i Superpucharu Europy w 1984.
czytaj więcej na : http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Boniek