W tym roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju swoją naukę rozpoczęło 62 uczniów pierwszej klasy. Już od września pod okiem swoich nauczycielek Ewy Skrzeszewskiej i Alicji Bezak zgłębiają tajniki wiedzy.
Pierwszy raz swoimi umiejętnościami mogły się pochwalić przed szerszym gronem 24 października, podczas uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia. Pierwszaki bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez dobrą wróżkę pytania, recytowały wierszyki, bez zająknięcia, śpiewały piosenki. Tym samym przekonały panią dyrektor Beatę Borek, że w pełni zasłużyły na miano ucznia ZPO.
Rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów nie kryli dumy ze swych podopiecznych i utrwalali jakże ważną chwilę, robiąc zdjęcia. Nam także udało się co nieco uchwycić…
/KR/