Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem w gimnazjum
2012-10-24 14:32:39

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności i Walki z
Głodem. Święto ma przeciwdziałać marnowaniu żywności na skalę globalną i
przypominać o problemach żywnościowych, z jakimi nie radzą sobie kraje
biedniejsze. Od kilku lat Polski Czerwony Krzyż prowadzi ogólnopolską
kampanię na rzecz walki z głodem, której celem jest pozyskanie środków
na dożywianie najbiedniejszych dzieci w naszym kraju.




W tym roku również uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi przy Zespole Szkół w Nowym Korczynie, w ramach działań Szkolnego Koła PCK, włączyli się w organizowaną kampanię. Część z nich - z pomocą swoich mam - przygotowała pyszne, domowe ciasta, które potem były sprzedawane wśród uczniów i pracowników szkoły. Każdy mógł wesprzeć naszą kampanię, wrzucając do skarbonki swój „datek”. Oprócz sprzedawanych ciast, uczniowie przynieśli owoce oraz przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki. Już za symboliczną złotówkę można było kupić porcje ciasta oraz poczęstować się kanapką lub wybranym owocem.

dzien_walki_z_glodem_1.JPG 

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkie ciasta zostały sprzedane, a uzbierane pieniądze przekazane zostaną najbardziej potrzebującym uczniom gimnazjum. Mamy nadzieję, że organizując kampanię, przyczyniliśmy się do zwrócenia uwagi na problem dzieci niedożywionych .

dzien_walki_z_glodem_2.JPG 

dzien_walki_z_glodem_3.JPG 

Uczniowie przygotowali kampanię pod kierunkiem opiekunów Szkolnego Koła PCK: Moniki Kaszuby i Agnieszki Zapiórkowskiej.

/Serwis Informacyjny UG/










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12610