W tym roku również uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi przy Zespole Szkół w Nowym Korczynie, w ramach działań Szkolnego Koła PCK, włączyli się w organizowaną kampanię. Część z nich - z pomocą swoich mam - przygotowała pyszne, domowe ciasta, które potem były sprzedawane wśród uczniów i pracowników szkoły. Każdy mógł wesprzeć naszą kampanię, wrzucając do skarbonki swój „datek”. Oprócz sprzedawanych ciast, uczniowie przynieśli owoce oraz przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki. Już za symboliczną złotówkę można było kupić porcje ciasta oraz poczęstować się kanapką lub wybranym owocem.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkie ciasta zostały sprzedane, a uzbierane pieniądze przekazane zostaną najbardziej potrzebującym uczniom gimnazjum. Mamy nadzieję, że organizując kampanię, przyczyniliśmy się do zwrócenia uwagi na problem dzieci niedożywionych .
Uczniowie przygotowali kampanię pod kierunkiem opiekunów Szkolnego Koła PCK: Moniki Kaszuby i Agnieszki Zapiórkowskiej.
/Serwis Informacyjny UG/