Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju, zanim przystąpią do uroczystego ślubowania, muszą się wykazać wiedzą na temat patrona swojej nowej szkoły.
I dlatego 23 października młodzież z czterech klas pierwszych wzięła udział w konkursie „Ślady Kazimierza Wielkiego w naszym regionie”, który został zorganizowany przez Renatę Lasię i Aleksandrę Jędrochę. Uczniowie mieli przygotować plakat, prezentację multimedialną oraz przedstawić krótką scenkę artystyczną.
Jury jednogłośnie oceniło, że najlepiej spisała się klasa I TB (budowlańcy), która w nagrodę otrzymała dofinansowanie do wycieczki w wysokości 200 złotych oraz dzień bez jedynki raz w miesiącu. Na miejscu drugim znalazła się klasa I TA , również budowlańcy, z nagrodą 150 zł. Miejsce trzecie ex aequo przyznano klasom I TG (geodeci) oraz I THK (hotelarze i architektura krajobrazu), które otrzymały po 100 złotych dofinansowania do wycieczki.
Uroczyste rozdanie nagród zaplanowano na 10 listopada, dzień ślubowania klas pierwszych ZSTiO.
/KR/