Kolejny krok do budowy mostu na Wiśle w Połańcu. 2012-10-24 09:38:34
Dzisiaj o godz. 13.00 w Urzędzie Marszałkowskim podpisana zostanie umowa między Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a Województwami: Świętokrzyskim i Podkarpackim na finansowanie inwestycji pn. „Likwidacja barier rozwojowych – most na Wiśle z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 764 oraz połączeniem z drogą wojewódzką nr 875”.
Droga wojewódzka nr 764 leży na ważnym szlaku komunikacyjnym
północ-południe. Budowa mostu w Połańcu jest inwestycją o znaczeniu
ponadregionalnym łączącą województwo świętokrzyskie z podkarpackim i
stolice regionów Kielce z Rzeszowem. Inwestycja będzie stanowić
alternatywne połączenie dla dróg krajowych numer 9 i 73.Inwestycja
realizowana będzie wspólnie przez Świętokrzyski Zarząd Dróg
Wojewódzkich i Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich i dzieli się na
następujące etapy: I - realizowany przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich od km 70+690 do km 73+794,21, II - realizowany wspólnie przez ŚZDW i PZDW polegający na budowie mostu na rzece Wiśle w km 73+794,21 do 74+749,21, III - realizowany przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich od km do km 74+749,21 do 76+287,00.
Na
podstawie uzyskanych ofert i uzgodnień pomiędzy Zarządami Dróg
Wojewódzkich przewidywane nakłady finansowe na stronę świętokrzyską to
99.948.857, 25 złotych. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ustaliło
wysokość dofinansowania dla województwo świętokrzyskiego na poziomie
85%. Na wykonawcę zadania wskazano najtańszą ofertę konsorcjum Mosty
Łódź, Vistal Gdynia i Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które
wyceniło roboty na 178 milionów złotych. Zakończenie robót zgodnie z
umową ma nastąpić 31.10.2014r.
Całkowity koszt robót budowlanych,
promocji projektu, nadzoru zewnętrznego, wykupów gruntu i dokumentacji
projektowej dla województw Świętokrzyskiego i Podkarpackiego łącznie
wyniesie ponad 200,0 mln zł brutto, w tym wartość mostu przez Wisłę
99.389.910, 28 zł. /MC/
|
|
|