Portugalski chór w słonecznym mieście.
2012-10-22 12:19:38

Coro Misto da Beira Interrior chór z Portugalii w dniach 27-31 października br. gościł będzie w naszym województwie. Do naszego miasta zawita 29 października br. (poniedziałek), by o godz. 16.00 wystąpić przed wspaniałą buską publicznością w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.


Jest to trzydziestoosobowy chór mieszany wykonujący utwory świeckie i
sakralne o różnorodnej tematyce. Chór założony został w 1989 r. w małym
mieście Covilhã w samym sercu Portugalii.

Kariera artystyczna zespołu nabrała tempa gdy w roku 1996 chór przyłączył się do stowarzyszenia Associação Cultural da Beira Interior. Od tego momentu koncertował w całej Portugalii i poza jej granicami

W czasie swojej aktywności scenicznej wydał już 14 płyt i zdobył liczne nagrody na wielu międzynarodowych konkursach. Gościł w takich krajach jak: Hiszpania, Francja, Włochy, Palestyna, Wenezuela, Izrael, Dania, czy Chorwacja.

chor_portugalia.jpg


Swoje umiejętności wokalne zaprezentuje w Polsce po raz pierwszy. Do naszego miasta zawita 29 października br. (poniedziałek), by o godz. 16.00 wystąpić przed wspaniałą buską publicznością w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Występ chóru będzie dodatkową atrakcją kulturalną dla mieszkańców i kuracjuszy. Goście planują również zwiedzić nasz słoneczny kurort i okolicę. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.

Serdecznie zapraszamy!

Opr. EHR
Źródło: busko.pl








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12591