Rozmawiali o problemach z kanalizacją w Nowym Korczynie
2012-10-19 10:08:59

W związku z zakończeniem okresu gwarancji na kanalizację w Grotnikach
Dużych i Nowym Korczynie na zaproszenie wójta Pawła Zagai przybył do
Nowego Korczyna Reinhold Schluff, który jest właścicielem patentu na
nowokorczyńską kanalizację.



Nasza gmina jako jedyna w Polsce korzysta z systemu kanalizacji podciśnieniowej Schluffa. Jak informuje Wójt Paweł Zagaja - częsty zanik podciśnienia na sieci, awaryjność studzienek oraz systemu monitoringu i sterowania pomp – to główne problemy, z jakimi od chwili zamontowania instalacji borykają się jej użytkownicy jak i gmina.

 schluff_1.JPG

Spotkanie w Urzędzie Gminy miało na celu wskazanie tych problemów i podjęcie próby usprawnienia działania kanalizacji podciśnieniowej w naszej gminie.

schluff_2.JPG 

W spotkaniu wziął również udział przedstawiciel firmy Buskopol  tj. wykonawca w tamtym czasie kanalizacji i oczyszczalni ścieków.

/Serwis Informacyjny UG/



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12581