W związku z zakończeniem okresu gwarancji na kanalizację w Grotnikach
Dużych i Nowym Korczynie na zaproszenie wójta Pawła Zagai przybył do
Nowego Korczyna Reinhold Schluff, który jest właścicielem patentu na
nowokorczyńską kanalizację.
Nasza gmina jako jedyna w Polsce korzysta z systemu kanalizacji podciśnieniowej Schluffa. Jak informuje Wójt Paweł Zagaja - częsty zanik podciśnienia na sieci, awaryjność studzienek oraz systemu monitoringu i sterowania pomp – to główne problemy, z jakimi od chwili zamontowania instalacji borykają się jej użytkownicy jak i gmina.

Spotkanie w Urzędzie Gminy miało na celu wskazanie tych problemów i podjęcie próby usprawnienia działania kanalizacji podciśnieniowej w naszej gminie.
W spotkaniu wziął również udział przedstawiciel firmy Buskopol tj. wykonawca w tamtym czasie kanalizacji i oczyszczalni ścieków.
/Serwis Informacyjny UG/