III Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Wushu.
2012-10-15 10:57:44

13 października 2012 roku na hali sportowej w Zespole Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej 120 w Rzeszowie odbyła się III edycja zawodów Kung-fu pod nazwą III Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Wushu. Zawody zostały zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Chow Gar Kung-fu, Traditional Zhou Jia Federation.


Polski Związek Wushu. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeszowa Adam Ferenc. Głównym pomysłodawcą i inicjatorem był sifu Tomasz Płaza, a honorowym gościem, jego nauczyciel Shifu Josif Tilentzidis. W zawodach wzięło udział około 120 zawodników.

Mistrzostwa zostały rozegrane w 22 konkurencjach form, oraz 40 konkurencjach walk Qingda i Sanda (formuła light-contact, i full-contact). W zawodach uczestniczyli zawodnicy głównie z południa Polski: Wieliczki, Śląska, Bolechowic, Krakowa, Rzeszowa, Dębicy oraz Warszawy. Nie zabrakło też skromnej trzy osobowej ekipy Buskiego Klubu Kung-fu Yantai. Przybyli też specjalnie zaproszeni goście z Niemiec razem z Shifu Josifem Tilentzidisem. Można więc powiedzieć że przybrały one formułę międzynarodową.

wushu.JPG 


Najmniejsza ekipa z Buska w składzie: Piotr Bezak (11 lat), Julian Bogdalski (11 lat), Agata Bezak (17 lat), zdobyła łącznie ku zaskoczeniu wszystkich 9 medali. Najbardziej udany debiut zaliczył Julian Bugdalski, który zdobył 2 srebrne medale w formach ręcznych w systemach północnych, oraz w walkach juniorów 11-12 lat do 32kg. Istną kolekcję medali zdobył Piotr Bezak (łącznie 4 medale), który w Qingda juniorów 11-12 lat zdobył złoto, oraz złote medale zdobył w formach ręcznych i formach z szablą, srebrny medal uzyskał w formach z kijem w kat. łączonej 10-14 lat. Z kolei jego starsza siostra wracająca po kontuzji kolana 17 letnia Agata Bezak wzbogaciła dobytek medalowy Buskiego Klubu zdobywając złoto w formach z kijem systemów północnych, oraz srebro w formach z szablą i ręcznych odpowiednio w swoich kategoriach wiekowych.

Teraz czeka nas za dwa tygodnie Puchar Polski Wushu w Warszawie 26-27-28.10.2012 roku. Mamy naprawdę utalentowanych młodych zawodników którzy muszą jeszcze mocniej pracować na treningach. Dziękujemy za wsparcie UM i G Busko-Zdrój, na czele z burmistrzem Waldemarem Sikorą, panu Mieczysławowi Sas, panu Jarosławowi Grabda, Drukarni Stemag… co prawda środki zostały już dawno wydane niestety… zawody rangi ogólnopolskiej, międzynarodowej są kilkudniowe i koszty nam potwornie wzrastają, ale dziękujemy za to, że spokojnie mogliśmy się przygotowywać do najważniejszych imprez w tym roku. Duże ukłony w kierunku dyr. Gimnazjum Pana mgr Andrzeja Skubery… i szczególnie Rodzicom bardzo dziękuję i wszystkim którzy nam bezinteresownie pomagają … tak skomentował występ swoich podopiecznych Shifu Andrzej Cupryjak-Socha, a zarazem prezes Buskiego Klubu Kung-FU YANTAI.

 







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12560