Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach i Regionalna Organizacja Turystyczna województwa świętokrzyskiego serdecznie zapraszają pasjonatów filmowania do wzięcia udziału w I Wojewódzkim Konkursie Świętokrzyskie czaruje, pod hasłem Piękno przyrody. Konkurs ma charakter otwarty - mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani, których prace będą spełniały kryteria konkursowe. Filmy mogą być nadsyłane do 30 listopada.

Konkurs ma na celu propagowanie piękna województwa świętokrzyskiego, odkrywanie dla widzów nieznanych szerzej „perełek” turystycznych i wreszcie – stworzenie młodym twórcom możliwości do szerszego zaprezentowania swoich prac (prace laureatów będą prezentowane na stronach internetowych należących do organizatorów, na antenie telewizyjnej, a także wyświetlane podczas imprez promocyjnych regionu w kraju i za granicą).
Honorowy patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba.
Na laureatów konkursu czeka wiele atrakcyjnych nagród ufundowanych przez patronów i sponsorów, m.in. nagrody pieniężne, nagrody rzeczowe (ufundowane m.in. przez Media Markt Kielce, Agencję Reklamy „TEST” i ROT Kielce), i wreszcie – udział w pokazie technik filmowania i kadrowania obrazu oraz nauka montażu materiałów filmowych w Ośrodku TVP S.A. Kielce (nagroda TVP Kielce S.A.).
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Gali Finałowej, na którą uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni pod koniec listopada br.
Wszystkie informacje dla uczestników konkursu (regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie dla niepełnoletnich) znajdują są na stronie WDK w dziale Aktualności (http://wdk-kielce.pl/index.php?id1=2&news=298&language=pl).
Bieżące informacje o konkursie zamieszczane będą na stronie PIK (http://pik.kielce.pl/) oraz na fanpage'u WDK (https://www.facebook.com/wdk.kielce).
Wszelkich informacji zainteresowanym udziela Małgorzata Kaczmarek z Impresariatu WDK:
nr tel.: 41 36 55 145
e-mail: promocja@wdk-kielce.pl