Szanowni Państwo, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice i Uczniowie! Dzień Edukacji Narodowej – święto o ponad 200-letniej tradycji - stanowi okazję do uświadomienia sobie niezwykle ważnej roli, jaką w naszym życiu odegrała i odgrywa Szkoła.
Nasza historia wskazuje, że to właśnie Nauczycielom, którzy nawet w najtrudniejszych czasach upowszechniali polski język, historię i obyczaje, zawdzięczamy podtrzymywanie narodowej tradycji i kultury. Nauczyciele, obok Rodziców, kształtując serca i umysły dzieci i młodzieży, są często pierwszymi mentorami swoich podopiecznych. To dowodzi, jak odpowiedzialne zadanie spoczywa na Waszych barkach.
Jesteśmy przekonani, że niełatwa, wymagająca wielu poświęceń i oddania, praca dydaktyczna i wychowawcza, która jest Państwa udziałem, należy do najwyższych wartości Naszego społeczeństwa. W Państwa rękach leży poziom wykształcenia i przygotowania do życia i pracy kolejnych pokoleń Polaków. Od Państwa profesjonalizmu i zaangażowania zależą takie wartości, jak zachowanie polskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego, pielęgnowanie tradycji narodowych, a także nasza przyszłość.
W imieniu Władz Samorządowych Powiatu Buskiego pragniemy przekazać Państwu najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji z wykonywanej pracy, a także uznania i szacunku Waszych Wychowanków i ich Rodziców. Życzymy Państwu, aby wykonywanie tak pięknego zawodu było źródłem dumy, radości i spełnienia zawodowego, które dodadzą Wam sił do pokonywania trudności codziennego życia. Jednocześnie pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania za szlachetny trud nauczania i wychowania dzieci i młodzieży. Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wspaniałą, niezwykle trudną pracę, pełną osobistego zaangażowania i poświęcenia.
Wyrazy uznania należą się również Pracownikom Niepedagogicznym. Każdy bowiem, bez względu na zajmowane w szkole stanowisko, ma swój udział w kształtowaniu osobowości uczniów oraz wspieraniu pracy dydaktycznej i wychowawczej Nauczycieli.
Z okazji tak doniosłego święta również na ręce Rodziców składamy podziękowania za współpracę, współodpowiedzialność, wszelką pomoc oraz pełne poświęcenia zaangażowanie w życie jednostek oświatowych.
Wszystkim Uczniom życzymy nieustannego zapału do nauki, niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością, a Wasze szkoły niech będą miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Życzymy Wam, aby Nauczyciele służyli Wam wsparciem w chwilach trudnych i dzielili z Wami Wasze radości i satysfakcję z osiąganych sukcesów.
Wszystkim, którzy związali swe losy z jednostkami oświatowymi Powiatu Buskiego, życzymy jak najwięcej satysfakcji z efektów Waszej pracy, a także wszelkiej pomyślności i radości w życiu osobistym.
Z wyrazami najgłębszego szacunku
Jerzy Kolarz Krzysztof Gajek
Starosta Buski Przewodniczący Rady Powiatu w Busku - Zdroju