Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stopnicy w dniu 6 września 2012r. zorganizował w Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku-Zdroju spotkanie integracyjno - promocyjne w ramach realizowanego projektu systemowego, pn. ,,Aktywna integracja szansą na lepsze jutro”
Gminny
Ośrodek Pomocy Społecznej w Stopnicy w dniu 6 września 2012r.
zorganizował w Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku-Zdroju spotkanie
integracyjno - promocyjne w ramach realizowanego projektu systemowego,
pn. ,,Aktywna integracja szansą na lepsze jutro” Programu Operacyjnego
Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego , Priorytetu VII Promocja integracji
społecznej , Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji,
, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez
ośrodki pomocy społecznej.
W spotkaniu wzięli udział uczestnicy
projektu oraz realizatorzy projektu: Ewa Naporowska kierownik Gminnego
Ośrodka Pomocy Społecznej w Stopnicy wraz z zespołem projektowym, tj:
Elżbietą Krzystek, Anitą Majką, Anną Suchojad. Na spotkanie zaproszono
również Grzegorza Solarza dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego w
Busku-Zdroju, Milenę Nurek zastępcę dyrektora w/w Centrum i Edytę
Stanek-Lipiec opiekuna beneficjentów podmiotu szkolącego .
W trakcie
spotkania Ewa Naporowska i Grzegorz Solarz wręczyli uczestnikom
zaświadczenia o ukończeniu seminarium w zakresie technik aktywnej
komunikacji , którzy w tym dniu zakończyli udział w spotkaniach
indywidualnych i grupowych z psychologiem.
Pani Ewa Naporowska
kierownik GOPS w Stopnicy podziękowała dyrektorowi Grzegorzowi Solarzowi
, kadrze Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku Zdroju oraz zespołowi
projektowemu za współpracę przy realizacji w/w projektu. Pani Kierownik
skierowała ciepłe słowa do beneficjentów projektu , którzy aktywnie
brali udział w kursach zawodowych oraz spotkaniach z doradcą zawodowym i
psychologiem życząc im szybkiego znalezienia zatrudnienia.
W
miesiącu kwietniu 2012 r. uczestnicy projektu odbyli zajęcia grupowe i
indywidualne z doradcą zawodowym. Miesiąc maj 2012 r. był zarezerwowany
dla mężczyzn. Czterech mężczyzn uczestniczyło w kursie ,, Kierowca
wózków widłowych z napędem silnikowym” . W miesiącu sierpniu i wrześniu
br. grupa pięciu kobiet uczestniczyła w kursie ,, Sprzedawca – kasjer
kas fiskalnych”. We wrześniu beneficjenci brali udział w zajęciach
grupowych i indywidualnych z psychologiem. Poprzez udział w projekcie
uczestnicy zdobyli nowe umiejętności i wiadomości oraz podnieśli swoje
kwalifikacje zawodowe.
Uczestnicy projektu są usatysfakcjonowani
udziałem w projekcie a szczególnie jego rezultatami. Można to ocenić na
podstawie wypełnionych przez beneficjentów anonimowych ankiet.
Po części oficjalnej spotkania wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

Zdjęcia
ze spotkania integracyjno-promocyjnego zorganizowanego w dniu 6
września 2012r. przez Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku-Zdroju w
ramach realizowanego projektu systemowego, pn. "Aktywna integracja
szansą na lepsze jutro”



