Zwiedzamy kościółek św. Leonarda w Busku-Zdroju. (video!)
2012-10-24 09:44:44

Zapraszamy do zwiedzania zabytkowego kościółka św. Leonarda w Busku-Zdroju. Najbliższy Dzień Otwarty odbędzie 26 października 2012r., w godz. 16.00-17.30. Podczas poprzednich dni otwartych, zwiedzaliśmy kościółek z kamerą. Zapraszamy do obejrzenia relacji.


 

kosciolek_sw_leonarda.jpg

 


26 października 2012r. (piątek):

  • godz. 15.30 spacer z przewodnikiem od SANATORIUM „MARCONI” do drewnianego KOŚCIÓŁKA p.w. ŚW. LEONARDA w Busku-Zdroju (ZBIÓRKA przed głównym wejściem Sanatorium "Marconi")

  • w godz. 16.00-17.30 zabytkowy Kościółek p.w. Św. Leonarda udostępniony zostanie zwiedzającym


SERDECZNIE ZAPRASZAMY



 

Szanowni Państwo,

Oddział
Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Busku-Zdroju oraz PTTK Oddział w
Busku-Zdroju uprzejmie informują, że od 16 marca 1997 r. zabytkowy
kościółek p.w. Św. Leonarda w Busku-Zdroju jest udostępniany dla
zwiedzających. Mimo, iż kościółek podlega parafii NP NMP w Busku-Zdroju,
udostępniany jest na zasadach pracy społecznej członków Oddziałów TOnZ i
PTTK.

Społeczne dyżury odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu.
Od lipca 2010 r. do kwietnia 2012 r. z uwagi na przeprowadzane prace
remontowo-konserwatorskie kościółek nie był udostępniany zwiedzającym.
Po remoncie, tj. od miesiąca maja br wznowione zostały społeczne dyżury.
Informacja o dyżurach zamieszczana jest na tablicach informacyjnych na
terenie miasta, w tym przy buskich parafiach oraz we wszystkich
obiektach sanatoryjnych.

Serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia zabytkowego kościółka.

Zarząd Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Busku-Zdroju.

 















https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12440