Realizując cele założone w projekcie "Zainwestuj w siebie-zmień własna przyszłość" istniejąca grupa wsparcia "Przystań" dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin uczestniczyła w organizowanym po raz dziesiąty Festiwalu Zdrowia w Busku-Zdroju.
Uczestnicy grupy wsparcia wysłuchali między innymi wykładu na temat ,,Stresu jako źródła agresji” oraz innych wykładów dotyczących tematyki zdrowia. Poprzez to nabyli wiele nowych informacji na temat zdrowego stylu życia, sposobów racjonalnego odżywiania oraz walki ze stresem. Poza wykładami zwiedziliśmy wystawy prac plastycznych - "Jadłospis Dekadowy" oraz wystawę prac plastycznych w "Roku Korczakowskim". Wszyscy mieli okazję posmakować przepysznych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.
Cały czas istnieje możliwość rozpoczęcia udziału w grupie wsparcia, należy zgłosić się do koordynatora grupy Pani Beaty Gwadera - MGOPS w Busku-Zdroju pokój 24.
Spotkania grupy wsparcia w każdą środę od 15 do 17.
Źródło: www.mgops.busko.pl