W dniu 28 września 2012r. w Urzędzie Gminy przy ul. Buskiej odbyło się
nadzwyczajne posiedzenie XXVI Sesji Rady Gminy w Nowym Korczynie pod
przewodnictwem pana Przewodniczącego Rady Gminy Pawła Kulika.
Ten tryb zwołania sesji wyniknął z konieczności natychmiastowego podjęcia przez Radę Gminy uchwały upoważniającej Wójta Gminy Nowy Korczyn do złożenia wspólnie z Powiatem Buskim, Powiatem Pińczowskim oraz Gminami Gnojno i Wiślica wniosku o dofinansowanie zadania pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Buskiego”. Dzięki tej uchwale Gmina Nowy Korczyn będzie mogła ubiegać się o środki w ramach V Konkursu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację wraz z wymianą pokrycia dachowego na budynku SZOZ w Nowym Korczynie. Podobna uchwała była podejmowana 16 maja br., jednakże z racji ogłoszenia kolejnego konkursu stała się ona nieaktualna.
Zanim rozpatrzono w/w projekt Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja przedstawił informację z działalności między sesjami. Poinformował m.in. o spotkaniu w Rzędowie na temat nowej ustawy o gospodarce odpadami oraz zorganizowanym przez Urząd Gminy transporcie żywności z Caritas Diecezji Kieleckiej dla osób spełniających kryterium dochodowe.
Obsługa Rady Gminy
Monika Kulczyk