Celem ćwiczeń było doskonalenie działań ratowniczo-gaśniczych na obszarach leśnych, doskonalenie umiejętności dowódczych i wykonawczych, sprawdzenie stanu i skuteczności posiadanego sprzętu, sprawdzenie łączności oraz doskonalenie procedur alarmowania jednostek.
Ćwiczenia, podczas których obecni byli m.in. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Busku Zdroju Robert Bujny, Naczelnik Wydziału Operacyjno– Kontrolno – Rozpoznawczego Grzegorz Karwat oraz Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja, przebiegły sprawnie, a wyznaczone cele zostały osiągnięte.