Ćwiczenia pożarnicze w gminie Nowy Korczyn
2012-09-24 13:00:08


W sobotę 22 września odbyły się ćwiczenia pożarnicze na kompleksie
leśnym w Harmoninach, w których udział wzięło 6 jednostek OSP z terenu
naszej gminy: Nowy Korczyn, Stary Korczyn, Błotnowola, Sępichów,
Strożyska i Piasek Wielki.







Celem ćwiczeń było doskonalenie działań ratowniczo-gaśniczych na obszarach leśnych, doskonalenie umiejętności dowódczych i wykonawczych, sprawdzenie stanu i skuteczności posiadanego sprzętu, sprawdzenie łączności oraz doskonalenie procedur alarmowania jednostek.

cwiczenia_1.JPG 

cwiczenia_2.JPG 

Ćwiczenia, podczas których obecni byli m.in. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Busku Zdroju Robert Bujny, Naczelnik Wydziału Operacyjno– Kontrolno – Rozpoznawczego Grzegorz Karwat oraz Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja, przebiegły sprawnie, a wyznaczone cele zostały osiągnięte.

Anna Nowak







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12389