Otwarcie wystawy - „Wrażliwość w drewnie ukryta”.
2012-09-20 10:29:39

W dniu 22 września 2012r. (sobota) o godz. 17:00 przed budynkiem Buskiego Samorządowego Centrum Kultury rozpocznie się uroczystość otwarcia poplenerowej wystawy rzeźb wielkoformatowych. W sierpniu b.r. na terenie domu kultury odbywały się warsztaty p.t. „Wrażliwość w drewnie ukryta”.



Przez dwa tygodnie, adepci rzeźbiarstwa pod okiem Doroty i Andrzeja Walijewskich, dłutami w drzewie lipowym odkrywali nam swój świat w drzewie ukryty. Jak się to im udało? Efekty pracy zobaczymy w późne sobotnie popołudnie. Po uroczystym otwarciu w trakcie poczęstunku, przewidziano czas na wymianę wrażeń z uczestnikami warsztatów.

wystawa_drewno001.jpg

wystawa_drewno002.jpg

Większość prac, wyeksponowano na zewnątrz budynku i jako ekspozycja stała uatrakcyjniać będzie ona otoczenie domu kultury. Warsztaty dofinansowane zostały z środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskanych przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury za pośrednictwem Buskiej Lokalnej Grupy Działania „Słoneczny Lider”.

Do uczestnictwa w otwarciu wystawy serdecznie zapraszamy.

Źródło: http://busko.travel

 










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12367