XII ŚWIĘTOKRZYSKIE DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE. (fotoreportaż)
2012-09-21 08:46:31

W niedzielę 9 września br. w Pińczowie odbyły się dożynki wojewódzkie. Powiat Buski reprezentowała delegacja z miejscowości Kików gm. Solec-Zdrój z wieńcem, który zajął I miejsce na dożynkach powiatowych.


Na dożynkach wojewódzkich komisja konkursowa oceniając wieńce delegacji powiatowych I miejsce przyznała wieńcowi z powiatu kazimierskiego, gm. Skalbmierz, II miejsce zajął wieniec z powiatu buskiego, gm. Solec-Zdrój, m. Kików, a III miejsce otrzymał wieniec z powiatu włoszczowskiego.

dozynki_wojewodzkie001.jpg

dozynki_wojewodzkie002.jpg

dozynki_wojewodzkie003.jpg

dozynki_wojewodzkie04.jpg
 

Rozstrzygnięto również etap wojewódzki konkursu „Bezpieczna zagroda – przyjazna środowisku”. Gospodarstwo Państwa Teresy i Jana Czaplów zam. w Woli Biechowskiej, gm. Pacanów, reprezentujące Powiat Buski zajęło II miejsce w tym konkursie.

Piękna pogoda, wspaniałe obrzędy dożynkowe, liczne stoiska, prezentacje firm i instytucji, ciekawe wystawy płodów rolnych, to wszystko ściągnęło do Pińczowa tysiące odwiedzających.


fotoreportaż

 Foto:  Piotr Woźniak

 Wkrótce video

 

starostwo_logo_podpis.jpg

 











https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12357