Bezpieczna droga do szkoły 2012-09-18 13:13:48
W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w pierwszej
połowie września na terenie naszej gminy Straż Gminna sprawdziła
oznakowanie dróg wokół szkół.Teraz strażnicy zwracają uwagę pieszym,
którzy nie korzystają z wyznaczonych przejść. Strażnicy zwrócą
szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej
prędkości, czy kierowcy nie wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub
bezpośrednio przed przejściem i czy nie omijają pojazdu, który zatrzymał
się, by przepuścić pieszego
Kontrole te prowadzone są po to, by uczulić kierowców na konieczność właściwego zachowania się na drodze, przede wszystkim podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych – informuje Zbigniew Parcik Komendant Straży Gminnej. Strażnicy zwracają uwagę także na zachowania pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię. Zaplanowano, ze strażnicy będą się również spotykać z najmłodszymi uczniami szkół, którym będą opowiadać o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw w drodze do szkoły i do domu. Z policyjnych statystyk wynika, że z roku na rok spada liczba wypadków w pierwszych dniach września. Przypominamy i prosimy rodziców i opiekunów, żeby pokazali dzieciom najbezpieczniejszą drogę z domu do szkoły oraz wytłumaczyli, czego należy unikać i jak zachować w sytuacji zagrożenia.
/Serwis Informacyjny UG/
|
|
|