NAGRODA 'CZYSTE SERCE' DLA FESTIWALU ZDROWIA W BUSKU-ZDROJU
2012-09-13 21:04:58

6 września 2012 r. w Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach Wojewoda Świętokrzyski – Pani Bożentyna Pałka – Koruba wręczyła tegoroczne nagrody „CZYSTE SERCE”. Nagroda została ustanowiona w 2003 roku i jest hołdem dla idei nieżyjącego Marka Kotańskiego, który był założycielem RUCHU CZYSTYCH SERC.



Kapituła corocznie przyznaje wyróżnienia w następujących kategoriach:

- INSTYTUCJA
- ORGANIZACJA POZARZĄDOWA
- WYDARZENIE
 - OSOBA FIZYCZNA

Starosta Buski - Jerzy Kolarz odebrał tego dnia nagrodę „CZYSTE SERCE” w kategorii WYDARZENIE-AKCJA za organizowany w Busku-Zdroju od dziesięciu lat FESTIWAL ZDROWIA.

czyste_serca004.jpg


Otrzymana nagroda jest dowodem uznania dla dwudziestu współorganizatorów Festiwalu Zdrowia w Busku-Zdroju, których celem jest upowszechnianie zachowań prozdrowotnych dzieci i młodzieży, upowszechnianie wiedzy o zdrowiu publicznym, a także uaktywnianie instytucji, towarzystw i organizacji społecznych w propagowaniu postaw prozdrowotnych.

czyste_serca002.jpg


 
Tegoroczny Festiwal Zdrowia odbędzie się 28 i 29 września, wkrótce ukaże się szczegółowy program dwudniowych spotkań, na które serdecznie zapraszamy.

czyste_serca006.jpg



Ponadto laureatami „Czystych Serc" zostali: w kategorii INSTYTUCJA - Ośrodek Kultury „Ziemowit" w Kielcach - filia DK „Zameczek", w kategorii ORGANIZACJA POZARZĄDOWA - Stowarzyszenie Nauczycieli „Zdrowa Szkoła" w Starachowicach, w kategorii WYDARZENIE-AKCJA - Spotkania
z Kulturą Żydowską w Chmielniku
, w kategorii OSOBA FIZYCZNA - Magdalena Gościniewicz, wicedyrektor MOPR Kielce.

 czyste_serca001.jpg

foto:
Sylwia Morys - Dom Kultury „Zameczek”, Tadeusz Sempioł




starostwo_logo_podpis.jpg










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12328