Zwiedzamy kościółek św. Leonarda w Busku-Zdroju. (video!)
2012-09-13 21:52:02

Zapraszamy do zwiedzania zabytkowego kościółka św. Leonarda w Busku-Zdroju. Najbliższy Dzień Otwarty odbędzie 15 września 2012r., w godz. 15.30-17.30. Podczas poprzednich dni otwartych, zwiedzaliśmy kościółek z kamerą. Zapraszamy do obejrzenia relacji.


leonard_wrzesien.jpg 

NA SZLAKU ARCHITEKTURY DREWNIANEJ WZDŁUŻ MASKALISU

15 września 2012r. (sobota):
•    godz. 15.30
spacer od Sanatorium „Marconi” do drewnianego kościółka
p. w.  Św. Leonarda w Busku-Zdroju (zbiórka przed głównym wejściem do
Sanatorium „Marconi”
•    w godz. 15:30 - 17:30 zabytkowy kościółek p.w. Św. Leonarda udostępniony zostanie zwiedzającym

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


 

Szanowni Państwo,

Oddział
Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Busku-Zdroju oraz PTTK Oddział w
Busku-Zdroju uprzejmie informują, że od 16 marca 1997 r. zabytkowy
kościółek p.w. Św. Leonarda w Busku-Zdroju jest udostępniany dla
zwiedzających. Mimo, iż kościółek podlega parafii NP NMP w Busku-Zdroju,
udostępniany jest na zasadach pracy społecznej członków Oddziałów TOnZ i
PTTK.

Społeczne dyżury odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu.
Od lipca 2010 r. do kwietnia 2012 r. z uwagi na przeprowadzane prace
remontowo-konserwatorskie kościółek nie był udostępniany zwiedzającym.
Po remoncie, tj. od miesiąca maja br wznowione zostały społeczne dyżury.
Informacja o dyżurach zamieszczana jest na tablicach informacyjnych na
terenie miasta, w tym przy buskich parafiach oraz we wszystkich
obiektach sanatoryjnych.

Serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia zabytkowego kościółka.

Zarząd Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Busku-Zdroju.

 











https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12327