W sobotę 1 września odbyły się na stoku Telegraf w Kielcach XVII Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup.
Natalia Mączyńska, uczennica klasy II I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju, reprezentowała w tych zawodach Świętokrzyskie, po tym jak tydzień wcześniej wygrała eliminacje wojewódzkie w swojej kategorii wiekowej.
Na starcie Mistrzostw Polski stanęło 16 reprezentantek poszczególnych regionów. Najlepiej na wymagającej trasie poradziła sobie zawodniczka z Buska -Zdroju, która wyprzedziła drugą na mecie Klaudię Kułak oraz trzecią Aleksandrę Królikowską z Podkarpacia.
Wygrywając, Natalia uzyskała tytuł Mistrzyni Polski Amatorów 2012. Należy dodać, że w Family Cup pierwsze swoje sukcesy odnosiły reprezentantki Polski w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska i Paula Gorycka.
Zwyciężając w Finale Mistrzostw Polski, Natalia Mączyńska potwierdziła wysoką formę, którą prezentuje w tym sezonie regularnie zajmując miejsce na podium Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej.