Zebranych przed muszlą koncertową powitał wójt Paweł Zagaja, życząc wszystkim udanej zabawy. Wśród przybyłych na imprezę gości znaleźli się, m.in. Krzysztof Gajek – przewodniczący Rady Powiatu Buskiego, Krystian Jarubas – zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Busku Zdroju oraz Roman Sobczak – Komendant Powiatowy Policji w Busku Zdroju.
Następnie występująca w roli konferansjerki – Bogumiła Zawada - kierownik GOK przedstawiła program zabawy. Jako pierwszy na scenie pojawił się dziecięcy zespół pieśni i tańca „Diamenty Powiśla” z Oblekonia, który zaprezentował zabawę kurpiowską „Depce Konik”, suitę tańców kieleckich oraz krakowiaczka. Po nim rozpoczęła się biesiada śląska „Książę Lipin i Przyjaciele”. Wystąpili Eugeniusz Stoll – śląski aktor i kabareciarz, znany z telenoweli „Sobota w Bytkowie”, Inga Papkala – wokalistka, konferansjerka, występująca w znanych kabaretach, Krzysztof Wierzchowski – tenor, aktor oraz Mariusz Garbacz – muzyk i pianista. W trakcie biesiady przeprowadzono kilka konkursów, w których nagrodami był sprzęt AGD.
W przerwie, przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej Ligia Płonka, ogłosiła Konkurs Malarski, w ramach II Gminnego Pleneru Malarskiego Początkujących Artystów. Wyniki ogłoszono pod koniec imprezy. Nagrodzono 11 uczestników, a ich prace zostały zaprezentowane na specjalnej tablicy. Pierwsze miejsce w kategorii klas młodszych szkoły podstawowej zajęła Joanna Cieplińska, natomiast w kategorii przedszkolaków wygrała praca Michaliny Pabijańczyk. Nagrody dla uczestników konkursu plastycznego oraz słodycze i napoje dla wszystkich dzieci występujących podczas „Pożegnania wakacji” ufundował wójt Paweł Zagaja.
Niedzielnej imprezie towarzyszyła wystawa retrospektywna prac plastycznych z „Pożegnania wakacji 2011”, wystawa prac pokonkursowych z akcji „Mój kraj – moja ojczyzna – moja miejscowość”, organizowanych przez TMZK, wystawa fotogramów Marty Zych i Jana Wielgusa oraz wystawa rękodzieła pań Agaty Kumor z Górnowoli i Marii Skrzypek ze Starego Korczyna.
O godzinie 20 rozpoczęła się zabawa taneczna w rytm muzyki serwowanej przez zespół „Top Secret”, która potrwała do 2 w nocy.
Patronat honorowy nad imprezą sprawował Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Krzysztof Gajek – Przewodniczący Rady Powiatu Buskiego.
fotoreportaż
Anna Nowak
Bogumiła Zawada