Nowy Korczyn pożegnał wakacje. (fotoreportaż)
2012-08-30 11:11:36

W niedzielę 26 sierpnia na muszli koncertowej w Nowym Korczynie odbył się coroczny festyn „Pożegnanie wakacji” zorganizowany przez Urząd Gminy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowym Korczynie.


Zebranych przed muszlą koncertową powitał wójt Paweł Zagaja, życząc wszystkim udanej zabawy. Wśród przybyłych na imprezę gości znaleźli się, m.in. Krzysztof Gajek – przewodniczący Rady Powiatu Buskiego, Krystian Jarubas – zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Busku Zdroju oraz Roman Sobczak – Komendant Powiatowy Policji w Busku Zdroju.

poz_wakacji_1.JPG 

Następnie występująca w roli konferansjerki – Bogumiła Zawada - kierownik GOK przedstawiła program zabawy. Jako pierwszy na scenie pojawił się dziecięcy zespół pieśni i tańca „Diamenty Powiśla” z Oblekonia, który zaprezentował zabawę kurpiowską „Depce Konik”, suitę tańców kieleckich oraz krakowiaczka. Po nim rozpoczęła się biesiada śląska „Książę Lipin i Przyjaciele”. Wystąpili Eugeniusz Stoll – śląski aktor i kabareciarz, znany z telenoweli „Sobota w Bytkowie”, Inga Papkala – wokalistka, konferansjerka, występująca w znanych kabaretach, Krzysztof Wierzchowski – tenor, aktor oraz Mariusz Garbacz – muzyk i pianista. W trakcie biesiady przeprowadzono kilka konkursów, w których nagrodami był sprzęt AGD.

poz_wakacji_2.jpg 

poz_wakacji_4.JPG 

W przerwie, przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej Ligia Płonka, ogłosiła Konkurs Malarski, w ramach II Gminnego Pleneru Malarskiego Początkujących Artystów. Wyniki ogłoszono pod koniec imprezy. Nagrodzono 11 uczestników, a ich prace zostały zaprezentowane na specjalnej tablicy. Pierwsze miejsce w kategorii klas młodszych szkoły podstawowej zajęła Joanna Cieplińska, natomiast w kategorii przedszkolaków wygrała praca Michaliny Pabijańczyk. Nagrody dla uczestników konkursu plastycznego oraz słodycze i napoje dla wszystkich dzieci występujących podczas „Pożegnania wakacji” ufundował wójt Paweł Zagaja.

poz_wakacji_3.jpg

Niedzielnej imprezie towarzyszyła wystawa retrospektywna prac plastycznych z „Pożegnania wakacji 2011”, wystawa prac pokonkursowych z akcji „Mój kraj – moja ojczyzna – moja miejscowość”, organizowanych przez TMZK, wystawa fotogramów Marty Zych i Jana Wielgusa oraz wystawa rękodzieła pań Agaty Kumor z Górnowoli i Marii Skrzypek ze Starego Korczyna.

poz_wakacji_5.jpg 

poz_wakacji_6.jpg

O godzinie 20 rozpoczęła się zabawa taneczna w rytm muzyki serwowanej przez zespół „Top Secret”, która potrwała do 2 w nocy.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Krzysztof Gajek – Przewodniczący Rady Powiatu Buskiego.

fotoreportaż

Anna Nowak

Bogumiła Zawada










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12271