Zatrzymany za podpalenia i włamanie.
2012-08-29 13:34:16

Policjanci ze Stopnicy zatrzymali 18-letniego mężczyznę, którego podejrzewają o podpalenie dwóch pustostanów w miejscowości Gnojno oraz kradzież z włamaniem. Łączna wartość powstałych w wyniku jego działalności strat została wstępnie oszacowana na kwotę około 34000 złotych. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Nocą 16 sierpnia tego roku dyżurny buskiej policji otrzymał zgłoszenie o pożarach dwóch budynków w miejscowości Gnojno. Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali wstępne czynności procesowe.

podpalacz.jpg 

Dalsza wnikliwa praca kryminalnych ze Stopnicy doprowadziła wczoraj do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o podpalenia. Okazał się nim, znany policjantom z podobnej wcześniejszej przestępczej działalności, mieszkaniec gminy Chmielnik. Wartość poniesionych strat spowodowana działalnością podpalacza, została wstępnie określona na łączną kwotę 34000 złotych.

Funkcjonariusze podejrzewają także 18-latka o kradzież z włamaniem do niezamieszkałego budynku w miejscowości Gnojno. Do tego zdarzenia doszło kilka dni po podpaleniach. Tam łupem włamywacza padły narzędzia wartości około 100 złotych. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Dzisiaj po przeprowadzeniu wizji lokalnej zostanie doprowadzony do prokuratury. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:  http://www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12265