Kryminalni z Solca-Zdroju ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 59 i 61 lat podejrzewanych o kradzieże elektronarzędzi i materiałów budowlanych. Amatorami cudzej własności okazali się pracownicy ochrony placu budowy, na którym doszło do tych przestępstw. Może im teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci na początku bieżącego miesiąca zostali powiadomieni o kradzieży elektronarzędzi. Do zdarzenia doszło na placu budowy prowadzonej w Solcu-Zdroju. Śledczy ustalili, że przed kilkoma dniami z terenu tej samej budowy skradziono materiały budowlane. Tym razem łupem złodziei padła blacha ocynkowana o wartości około 900 złotych. Wczoraj funkcjonariusze z Solca-Zdroju ustalili i zatrzymali sprawców tych przestępstw. Podejrzewanymi o kradzieże są pracownicy firmy ochroniarskiej, dozorujący okradziony plac budowy. Stróże prawa przeprowadzili wczoraj przeszukania w miejscach ich zamieszkania. Mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli materiały budowlane prawdopodobnie pochodzące z terenu budowy.
Obaj zatrzymani to mieszkańcy gminy Solec-Zdrój w wieku 59 i 61 lat. 59-latek z powodu złego stanu zdrowia decyzją lekarza został zwolniony. 61-latek trafił do policyjnego aresztu.
Za czyny, jakich się dopuścili w kodeksie karnym została przewidziana kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl