Delegacja ukraińska odwiedziła Słoneczne miasto.
2012-08-28 10:43:04

Z oficjalną 3 – dniową wizytą przyjechał w piątek do Buska burmistrz Miasta Partnerskiego Chmielnik na Ukrainie Wasilij Gruszko. Była to jego pierwsza wizyta w naszym mieście od czasu objęcia urzędu.


Wraz z burmistrzem przybyli Serhij Pjatkiwskij Zastępca Burmistrza ds. Organów Wykonawczych Rady Miejskiej oraz Walerij Kolosiński Naczelnik Wydziału Rozwoju Przedsiębiorczości i Rynku Spożywczego w Departamencie Rozwoju Ekonomicznego i Eurointegracji. Ukraińskich gości na uroczystym obiedzie przywitał Burmistrz Waldemar Sikora. W godzinach popołudniowych goście zwiedzili firmę SAS pana Mieczysława Sasa.

Podczas drugiego dnia pobytu delegacja wzięła udział w specjalnie przygotowanej dyskusji panelowej. Poruszane tematy dotyczyły struktury Urzędu Miasta, budżetu poszczególnych jednostek a także inwestycji, które są realizowane na terenie Gminy Busko-Zdrój. Na zakończenie spotkania Burmistrz Sikora oprowadził gości po rewitalizowanej części miasta, a także pokazał obiekty użyteczności publicznej, które omawiane były podczas spotkania.

chmielnik_busko001.jpg 

Podczas drugiego dnia pobytu delegacja wzięła udział w specjalnie przygotowanej dyskusji panelowej. Poruszane tematy dotyczyły struktury Urzędu Miasta, budżetu poszczególnych jednostek a także inwestycji, które są realizowane na terenie Gminy Busko-Zdrój. Na zakończenie spotkania Burmistrz Sikora oprowadził gości po rewitalizowanej części miasta, a także pokazał obiekty użyteczności publicznej, które omawiane były podczas spotkania.

W sobotnie popołudnie przedstawiciele Chmielnika wzięli udział w uroczystościach z okazji 725-lecia lokacji miasta.

Kolejny dzień wizyty rozpoczął się spacerem po Parku Zdrojowym. Goście odwiedzili Sanatorium Marconi, które od lat jest wizytówką Buska, a także obiekty 21 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego i Sanatorium „Włókniarz", gdzie mieli okazję skorzystać z zabiegów Spa.

chmielnik_busko002.jpg



Na zaproszenie Starosty Jerzego Kolarza Burmistrz Wasilij Gruszko i towarzyszące mu osoby pojechały do Stopnicy, aby wziąć udział w dożynkach powiatowych.

Serdeczna atmosfera podczas całego pobytu oraz doskonałe porozumienie pomiędzy Burmistrzami sprawiła, że goście wyjeżdżali niechętnie. Zaprosili stronę polską do odwiedzin Chmielnika jeszcze we wrześniu bieżącego roku z okazji 650-lecia tego pięknego ukraińskiego miasta. Warto dodać, że współpraca z Chmielnikiem trwa nieprzerwanie od niemal dekady, a stałym punktem tych kontaktów jest coroczna wymiana młodzieży, która w roku 2013 będzie miała swój jubileusz. Wizyta zakończyła się deklaracjami o dalszej współpracy.

Tekst AM
fot. Archiwum UMiG
Źródło: busko.pl








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12255