Od 2008 roku gmina dysponowała wyprodukowaną w 1989 roku koparką marki JCB oraz jeszcze starszą koparką marki Białoruś, jednak awaryjność maszyn oraz wielkość zadań, jakie są realizowane, wymusiły konieczność dokonania zakupu sprzętu gotowego do pracy w sytuacjach awaryjnych. Większość bowiem robót ziemnych wykonywanych koparkami dotyczy prac remontowych na sieci wodociągowej, robót związanych z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych, konserwacji rowów i poboczy.
Stara koparka marki JCB została wystawiona do sprzedaży w formie przetargu. Jak informuje wójt - Paweł Zagaja, zakup koparki jest zaprzeczeniem, jakoby gmina wraz ze zmianą Zakładu Gospodarki Komunalnej w referat przestała realizować zadania z zakresu spraw komunalnych.
Mamy nadzieję, że nowa koparka w pełni zabezpieczy potrzeby gminy w tym
zakresie i będzie długo i bezawaryjnie służyć wszystkim mieszkańcom.
Anna Nowak