Busko-Zdrój - wspólnie przeciw białaczce!
2012-08-21 17:06:45

W Polsce co godzinę, stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Im więcej potencjalnych dawców tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwionośnego.


Dlatego Fundacja DKMS Polska wraz z buską młodzieżą przeprowadziła  „Dzień Dawcy Szpiku - Busko-Zdrój w walce przeciw białaczce”, podczas którego zdrowe osoby mogły dokonać rejestracji i powiększyć bazę potencjalnych dawców.

A nie ma się czego bać - dziś by oddać szpik wystarczy podzielić się krwią, z której w laboratorium wyodrębnia się bezcenne komórki szpiku kostnego.

podaruj_szpik_kostny_wolontariusze.jpg

podaruj_szpik_kostny_paulina.jpg


Punkt rejestracji ulokowany był u wylotu al. Mickiewicza, przy bramie głównej do Parku Zdrojowego. Akcja prowadzona była od godziny 9:00 do prawie 17:00. Zaowocowała deklaracjami 37 nowych osób, które zgodziły się w razie potrzeby oddać dar życia dla śmiertelnie chorych.  

Akcję przeprowadzono przy wsparciu: Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A., ZDZ Busko-Zdrój, Lodziarni Dolce Vita i lokalnych mediów.

Główna organizatorka Ewa Galus i wspierający ją wolontariusze serdecznie dziękują wszystkim za pomoc i zainteresowanie. Zapowiadają, że we wrześniu odbędzie się kolejny buski Dzień Dawcy Szpiku.   







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12236