Po burzy, która przeszła nad regionem z poniedziałku na wtorek (20/21 sierpnia) po niezwykle gorącym dniu, gdzie temperatura przekraczała 35 stopni Celsjusza pozostały w wielu miejscach województwa duże szkody.
Na naszym terenie w Wiślicy prawdopodobnie od uderzenia pioruna zapaliło się około 5 rano poddasze domu mieszkalnego. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju Robert Bujny – w akcji ratunkowej uczestniczyło cztery zastępy strażaków, trzy samochody gaśnicze i wóz z podnośnikiem. Po ugaszeniu pożaru musiano rozebrać część więźby dachowej aby mieć pewność, że nie ma w środku zarzewi ognia. Mieszkańcy zagrożonego obiektu opuścili go jeszcze przed przybyciem straży.
Poza tym usuwano połamane gałęzie i w Busku na Górce przewrócone drzewo.
Synoptycy nadal przestrzegają o możliwości wystąpienia lokalnych gwałtownych burz i obfitych opadów deszczu.
/Robert Gwóźdź/