Gorący dzień i gwałtowna burza w nocy.
2012-08-21 16:45:40

Po burzy, która przeszła nad regionem z poniedziałku na wtorek (20/21 sierpnia) po niezwykle gorącym dniu, gdzie temperatura przekraczała 35 stopni Celsjusza pozostały w wielu miejscach województwa duże szkody.


Na naszym terenie w Wiślicy prawdopodobnie od uderzenia pioruna zapaliło się około 5 rano poddasze domu mieszkalnego. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju Robert Bujny – w akcji ratunkowej uczestniczyło cztery zastępy strażaków, trzy samochody gaśnicze i wóz z podnośnikiem. Po ugaszeniu pożaru musiano rozebrać część więźby dachowej aby mieć pewność, że nie ma w środku zarzewi ognia. Mieszkańcy zagrożonego obiektu opuścili go jeszcze przed przybyciem straży.

wislica001.jpg 

wislica002.jpg 

wislica003.jpg 

Poza tym usuwano połamane gałęzie i w Busku na Górce przewrócone drzewo.

Synoptycy nadal przestrzegają o możliwości wystąpienia lokalnych gwałtownych burz i obfitych opadów deszczu.

 /Robert Gwóźdź/





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12235